Logo Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix im. Henryka Ruszczyca

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Larix"
im. Henryka Ruszczyca
Organizacja Pożytku Publicznego KRS 0000163353

Larix

Dla bibliotek

Przekaż nam 1% swojego podatku

Prosimy o wsparcie - prosimy o 1 %

Stowarzyszenie "Larix" od 2010 r. jest Organizacją Pożytku Publicznego. Działa dla dobra osób niepełnosprawnych, pomagając w dostępie do kultury

Dlaczego warto nas wspierać

• W ciągu 7 lat nasze Stowarzyszenie udostępniło osobom niewidomym prawie 1000 pozycji książkowych.
  • W latach 2013-2014przekazaliśmy nieodpłatnie bibliotekom 160 urządzeń do odbioru książek mówionych, z których mogą korzystać niewidomi czytelnicy
  • Wszystkie książki udostępniamy nieodpłatnie, z poszanowaniem prawa autorskiego.
  • Współpracujemy z ponad 170 bibliotekami w Polsce. Dzięki temu docieramy do ok. dwudziestu tysięcy czytelników.
  • Dostęp do jednego z dóbr kultury, jakim jest literatura, jest jednym z fundamentów rehabilitacji.

Wsparcie uzyskane z 1 % jest przekazywane na realizację projektów, dzięki którym osoby niewidome mają szerszy dostęp do kultury.

Od 2007 roku do chwili obecnej nagraliśmy i nieodpłatnie udostępniliśmy 906 książek. W marcu bieżącego roku udostępnimy kolejne 100 książek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przyczyniają się do tworzenia cyfrowych książek mówionych..

Jak przekazać 1 %

Mogą go przekazać nie tylko osoby fizyczne, które są podatnikami podatku dochodowego, lecz także pod-mioty opodatkowane ryczałtem od podatków ewidencjonowanych oraz ci, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą i korzystają z liniowej 19-procentowej stawki podatku.

Aby przekazać nam część swojego podatku, należy wypełnić odpowiednie pola w rocznym zeznaniu po-datkowym, w części „Wniosek o przekazanie 1 % podatku”. Podatek można przekazać wypełniając:

PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39

Podatek musi być zaokrąglony do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Wszystkim, którzy zgadzają się na przekazanie nam swojego adresu zaznaczając odpowiednie pole w zeznaniu podatkowym, przesyłamy w ramach podziękowania piękne, ręcznie wykonane kartki świąteczne z życzeniami.

Logo PFRON

Logo MKiDN
Logo NCK
Logo Mazowsze